SBA KOKOREÇ 1972 yılında Salim KAYALI tarafından itfaiye meydanında bulunan ufak bir imalathanede kendi ürettiği kokoreçleri sobacıların arasında parakende satarak temelleri atılmıştır. 1987 yılına kadar toptan satış yapmayıp ürettiği kokoreçlerin temiz lezzetli muntazam bir standartta müşterilerine sunmuş ve Ankara genelinde herkesin tanıdığı, beğenisini ve güvenini kazanmayı başarmış bir yer olmuştur.
   
       1990 yılına kadar kokoreçin hammaddesi olan bumbar ve bağırsağı Ankara'daki Gölbaşı Temelli ve Ayaştaki mezbalardan karşılayan SBA KOKOREÇ yoğun istek üzerine toptan satışa da başlayarak lezzetli ve güzel kokoreçlerinin Ankara'nın heryerine ulaşmasını sağlamıştır.
   
       1990 yılından sonra gelen yoğun talep üzerine hammadde sıkıntısından dolayı Adana'da kokoreç imalathanesi kurup tamamen toptan satışa geçmiştir. Adana'daki hammaddenin çok daha güzel ve lezzetli olmasından dolayı Ankara'da sadece satış yapıp imalatını komple Adana'da yapmaya başlamıştır. SBA Kokoreç günün değişen şartlarına uygun olarak hijyene, insan sağlığına büyük saygı duyarak gereken hertürlü şartı yerine getirmiştir. Hijyen açısından yapılanların arasında imalathanedeki bütün malzemelerin krom olması, soğutma ve şok odalarının tamamen panel oda şeklinde olup, kesinlikle mikrop barındırmaması, yapılan kokoreçlerin sevkiyatı esnasında gerekli hertürlü belgeyi alarak frigo frikli kamyonu dezenfeksiyonu yapıldıktan sonra sevkiyat yapılır.
   
       SBA KOKOREÇ tarım bakanlığı ve belediyeden üretim izin belgelerinin tamamını bütün şartlarını yerine getirerek almıştır. İmal ettiğimiz bütün kokoreçler veteriner kontrolünde üreilmektedir.